7 tipov ako pripraviť nezabudnuteľnú detskú párty

517x

Ako lepšie osláviť narodeniny svojho dieťaťa ak nie záhradnou párty? Deti jednoducho milujú behať po záhrade, hrať rôzne hry a objavovať veci, s ktorými sa doteraz nestretli. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako zorganizovať záhradnú párty, na ktoré vaše dieťa a jeho priatelia jednoducho nezabudnú. 

 1. Vymyslite tému 

Téma je veľmi užitočný nástroj, pokiaľ ide o vymýšľanie detskej párty. Pred rozhodnutím sa však zamyslite nad miestom, kde to budete organizovať, pretože téma sa musí hodiť aj k samotnému miestu. Niektoré záhrady sú lepšie na pikniky, iné sú ideálne na hľadanie pokladu či na nejaké športové aktivity. Tu je niekoľko tém, ktoré by deti mohli zabaviť a sú prispôsobiteľné širokej vekovej kategórii: 

 • Zvieracia farma 
 • Cirkus 
 • Mini olympiáda 
 • Pirátska tematika
 • Piknik či čajový večierok 
 1. Pozvánky by mali byť tematické 

Pozvánky pre vašich hostí by mali byť prvou pomôckou, čo sa témy týka. Uistite sa, že majú rovnaký motív, aký bude mať aj vaša oslava. Zároveň dbajte na to, aby pozvánka upútala a aby sa odlíšila od iných, tradičných pozvánok. Čo tak pozvať personalizovanú šiltovku ako pozvánku na mini olympiádu či vreckové hodinky ako pozvánku na dobrodružstvo s Alenkou v krajine zázrakov. 

Detská narodeninová párty
 1. Tematické jedlo 

Deti sú zvyčajne na takejto oslave príliš nadšené na to, aby sa venovali jedlu. No ak jedlo vyzerá dobre a zároveň skvele chutí, určite nič neostane. Dajte jedlo pripraviť špecialistom, venujte ho téme, ktorú ste na oslavu vybrali, využite rôzne triky, aby ste zaujali.

 1. Čo tak vyskúšať stánky? 

Zmrzlina a leto patria k sebe a na letnej a ešte detskej párty zmrzlina určite nesmie chýbať. No čo tak trochu ozvláštniť túto dobrotu? Privezte na detskú oslavu stánok so zmrzlinou a o úspechu oslavy nemusíte pochybovať. A ak nie zmrzlina, čo poviete na palacinky? A pre dospelých stánok s kávou? 

 1. Balóny nesmú chýbať 

Prírodné prostredie záhrady zvyčajne nepotrebuje priveľa dekorácií, no keď sa jedná o detskú párty, aj krásnu záhradu treba oživiť. Balóny sú nevyhnutnosťou na každej párty a dajú sa s nimi robiť zázraky. Od zhlukov a oblúkov až po balóny s konfetami a obrie nafukovacie gule. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Spravte zo svojej záhrady útočisko pre svoje deti , Grilujeme na záhrade

 1. Pripravte súťaže a darčeky 

Aby sa deti nenudili, pripravte im rôzne zábavné a kreatívne súťaže. No za tie im pripravte aj rôzne odmeny a zábavné darčeky, ktoré si budú môcť zobrať domov. Zároveň darčeky môžete opäť prispôsobiť tematike oslavy. 

 1. Jeden či dvaja zabávači 

Na oslavy s väčším počtom ľudí je vždy užitočné zavolať aj zabávača, ktorý pomôže udržať všetky deti spolu a zapojí ich do rôznych aktivít. Ak je detí viac, môže byť aj zabávačov viac. Aby upútali pozornosť, mali by mať tak ako ostatní, tematické kostýmy.