Rolety na altanky

2297x

Predstavte si že sedíte na svojej terase alebo altánku, chystáte malú oslavu a odrazu sa zdvihne vietor a vy zvažujete či vôbec grilovačka prebehne bez problémov a či náhodou nezačne pršať.

Áno, aj takýto scenár sa vám môže kedykoľvek stať, dobrá správa je, že nie vždy je všetko stratené.

V tejto časti venovanej vašim problémom si predstavíme rolety ako ich možno nepoznáme, prípadne ani ste sa nad tým nezamysleli,ako je vôbec možné ochrániť váš altánok pred prírodným živlom.

Poďme pekne po poriadku:

Screenové rolety na altanok

Jednoduché technické riešenie roliet na altánok, uchytenie vhodné do steny, alebo do stropu, manuálne retiazkové ovládanie. Výhodou týchto roliet je ich uchytenie, na spodnej lište majú kovové očká, cez ktoré je ich možné zafixovať a tým pádom nevejú vo vetre, ale ako tak odolávajú bežnému vetru.

Nevýhoda je, že sa dodávajú už v hotových rozmeroch a nie je možné ich objednať s výrobou na mieru, zato však sa dajú pripraviť k montáži oveľa skôr ako pri výrobe presne na mieru. Hotové šírky: 1m, 1,5m, 2m, 2,5m, 3m a rovnaká výška na všetky rolety na altanok 2,4 metra.

Hliníkové rolety na altánok

Takéto rolety sú vhodné už aj do horšieho počasia, výhodou je ich výroba presne na mieru, ovládanie manuálne aj elektrické. Ich nevýhodou je že pri väčších výrobných rozmeroch je potrebné odkonzultovať výrobné rozmery, roleta sa môže pri silnejšom vetre správať ako plachta na lodi a môže sa väčší rozmer vytlačiť z vodiacich nôh.

Hliníkové rolety s priehľadnými PVC lamelami

Identické riešenie ako hliníkové rolety, v tomto prípade sú priehľadné lamely vhodnejším tieniacim prvkom ako plné zatemňujúce hliníkové lamely.

Screenové rolety na altanok

Aktuálne najmodernejší spôsob ochrany proti poveternostným podmienkam na terase či altánku. Výhodou je veľká odolnosť proti vetru až do rýchlosti 130km\h, nevýhodou je že je ich možné vyrobiť len v elektrickom prevedení až do výrobnej šírky 5 metrov.

V prípade ak sa vám nejaké technické riešenie roliet na altanok zapáčilo, neváhajte nás kontaktovať.

Prečítajte si tiež: Markíza nad terasu