Spravte z vašej záhrady útočisko pre vaše deti

532x

Počas jari a leta a možno aj skorej jesene je škoda nevyužiť potenciál vašej záhrady. Pomocou dobre vybraných hračiek určených pre vonkajšie použitie môžete z vašej záhrady spraviť raj pre vaše deti. V časoch, kedy sme trávili viac času doma ako kedykoľvek predtým, naše záhrady a vonkajšie priestory nadobudli nový význam. Pre dospelých sa stali miestom na oddych a možno aj na znovuobjavenie záhradníckych zručností a pre deti sú miestom, kde sa môžu hrať a popustiť uzdu fantázii. Ako im však pomôcť v ich nekončiacom pátraní po zábave? Či už chcete postaviť ihrisko alebo pridať niekoľko kúskov, ako je hojdačka, trampolína či baseballová pálka s loptou, existujú možnosti, ktoré vyhovujú všetkým rozpočtom a veľkostiam záhrady. Keď budú deti spokojné, môžete si vychutnať dlho očakávanú grilovačku. 

Tradičné záhradné hry 

Myslíte si, že časy kroketu či koliek sú preč? Opak je pravdou, pretože stále viac ľudí trávi čas vonku. Tieto štýlové drevené hry sú nie len zábavné a pomerne ľahko ovládateľné a naučiteľné, ale aj dobre vyzerajú. Už sa len uistiť, či je vaša záhrada pripravená na tieto zábavy. 

Bazén je klasika 

Pokiaľ ide o zábavu detí počas letných mesiacov, nemôžete zabudnúť na klasickú zábavu na vodnej báze. Našťastie existuje široká škála produktov pre všetky vekové kategórie, priestory a rozpočet. Ak chcete zabezpečiť osvieženie pre celú rodinu počas horúceho počasia, bazén je nevyhnutnosťou. Pre menšie deti nájdete mnoho iných vodných produktov, ktoré je jednoduché zložiť, keď sa nepoužívajú. 

Vytvorte si vlastné ihrisko 

Nechce sa vám ísť do parku či na detské ihrisko? Prineste ihrisko k vám. Najdôležitejšou vecou pri vytváraní priestoru na hranie v záhrade je bezpečnosť, preto sa uistite, že zariadenie na hranie umiestnite tak, aby ste ho mohli sledovať z domu. Akonáhle je táto časť vyriešená, môžete začať premýšľať o zónovaní záhrady na hracie plochy. Zvážte priestor, kde by ste mohli pre vaše deti umiestniť trampolínu alebo preliezačku. Nezabudnite však ani na priestor na oddych, kde môžete umiestniť domček na hranie a zároveň na priestor, kde si môže užiť rôzne hry celá rodina. 

Ak máte nedostatok vonkajšieho priestoru, popremýšľajte o produktoch, ktoré môžete zbaliť, ak ich práve nepoužívate. Môže to byť kolobežka alebo hojdačka. 

Ihrisko na záhrade

Ďalšie nápady 

Ak máte vo svojich záhradách alebo na bezpečnom mieste pri dome nejaké betónové alebo asfaltové povrchy, zabezpečte svojim deťom kriedy, ktoré umožnia vašim najmenším premeniť váš vonkajší priestor na akýkoľvek svet. Ak betónový priestor nie je veľký, na trhu existujú aj ich umývateľné verzie, vďaka čomu budú môcť kresliť znova a znova. 

Ak majú vaše deti nadšenie pre šport alebo v nich chcete toto nadšenie prebudiť, kúpte im basketbalovú súpravu, ktorej súčasťou je basketbalový kôš a lopta. Je to všestranná aktivita, pri ktorej budú behať, skákať, potrápia svoju mušku a zároveň rozvinú svoje sociálne a motorické zručnosti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Záhradný nábytok z paliet , Ako sa chrániť na záhrade pred slnkom

Trochu menej tradičnou hračkou je lukostrelecká súprava. Táto hra je ideálna na organizovanie súťaží, povzbudzovanie k tímovej a férovej hre alebo len ako outdoorová aktivita, pri ktorej vaše deti vydržia hodiny. 

Trampolínu sme už spomínali, no vzhľadom k tomu, že ju všetky deti milujú, jej treba venovať väčší priestor. Trampolína je vhodná pre širokú vekovú škálu, preto jej investícia určite stojí za to.