Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.

214x

“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí. 

Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj stalo.

Dali sme si  vynikajúcu kávu na terase, kde mi ukázal stenu od suseda ktorú by chcel niečím prekryť. 

Spýtal som sa ho, aký má byť účel toho prekrytia.  Povedal mi že hlavne z tej strany pomerne intenzívne fúka vietor a zároveň ak sú susedia na dvore oni nemajú svoje súkromie.

Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica
Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica

Zamyslel som sa nad možnosťami a nejaké ma napadli.

Vonkajšie hliníkové rolety sú síce fajn ale pri vetre v takomto rozmere sa môžu prehýbať a nie sú určené na montáž do priestoru, z vlastnej skúsenosti viem povedať čo vietor dokáže….

Druhou možnosťou ktorá ma napadla boli screenové rolety, ktoré som mu aj ponúkol. Ich hlavnou výhodou je silná odolnosť voči vetru až do rýchlosti 135 kilometrov za hodinu. 

Druhou výhodou screenových roliet je ich priehľadnosť pri použití screenovej tkaniny nemá človek pocit že je zabednený z bočnej strany ale tieto rolety mu ponechávajú príjemný výhľad do okolia.

Táto možnosť sa mu zapáčila a hneď sme sa aj dohodli a vymerali sme pergolu. Po nejakom čase od zamerania bola  roleta vyrobená ovládanie sme zvolili elektrické na diaľkový ovládač. Dohodli sme si deň montáže, následne som poslal montérov na nahodenie tejto screenovej rolety.

Ako teda prebehla montáž samotnej screenovej rolety?

Samotná montáž prebehla bez problémov, mojim šikovným montérom sa podarilo roletu osadiť a sprevádzkovať zhruba za jednu hodinku. Následne bolo možné otestovať a odovzdať celé riešenie.

Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica Bratislava

Na druhý deň som cestoval do Záhorskej Bystrice kde som sa zastavil na adrese a ešte raz som si prešiel s ním mnou doporučenú roletu či je všetko v poriadku, môj známy bol ňou priam nadšený.

Za takéto spätné väzby som vždy rád a hlavne som rád že mojím odporúčaným riešením screenovej rolety ktoré sme odovzdali stopercentne splnilo účel a doteraz pri  každej návšteve u môjho veľmi dobrého známeho sa idem na ňu pozrieť, odskúšam či je všetko v poriadku  a som rád, že funguje screenová roleta už niekoľko sezón.

Aj takto môže vyzerať odovzdaná zákazka ktorá nezačína len zameraním ale začína ešte oveľa skôr ako má zákazník predstavu o tom čo by potreboval respektíve čo by chcel vyriešiť nejaký svoj problém na terase, záhrade, balkóne či okne. 

Ako teda zvážiť technické možnosti, keď nemáte žiadne skúsenosti?

Každé jedno riešenie tienenia či už rolety, vonkajších žalúzií markíz pergol alebo screenových roliet si vyžaduje určitú skúsenosť. 

A práve preto nepodceňujte správne  rozhodnutie a určite sa poraďte s odborníkom, kde si prejdete v prvom rade problém ktorý chcete riešiť a ktorý chcete odstrániť pri kúpe správnej tieniacej techniky. 

Náš TIP na vylepšenie:

vrchnú časť trojuholníkovú je možné takisto uzavrieť, vieme vyrobiť hliníkový rám v rovnakej farbe aj s rovnakou screenovou látkou. Vyzeralo by to asi takto:

screen aj s vrchným pevným trojuholníkom