Vonkajšie zatemňovacie rolety a spokojný pán domáci v Senci.

1471x

Pred nedávnom priši do našej kancelárie sympatický dôchodcovia. Nemali predstavu čo by sa im hodilo na novo zakúpený domček blízko nás, vedeli len že by chceli niečo na okná, hlavne aby to niečo vydržalo a aby to bolo aspoň trochu bezpečné. Ujali sme sa ich a prešli sme s nimi aké majú technické možnosti a začali sme nasledovne.

V prvom rade nás zaujímalo, či majú nejakú predprípravu na oknách, či už nejakú elektriku, alebo prípadne aj predprípravu na „žalúziový kastlík“. Odpoveď bola NIE.

Bohužiaľ nie každý developer premýšľa presne tak ako samotný kupujúci, čiže čo si tam dám na svoje okná, ak sa nasťahujem…

Developer, ktorý premýšľa aj za zákazníka si samozrejme všetky takéto „vychytávky“ ktoré spríjemnia samotné bývanie dopredu naplánuje tak, aby už všetky potrebné predprípravy či už na klimatizáciu, markízu, pergolu alebo vonkajšie tienenie bolo bezproblémovo pripojiteľné a montovateľné.

Samozrejme nič také nemali na svojich oknách, takže sme si s nimi prešli základné technické riešenia, všetky máme u nás v Senci aj nainštalované a plne funkčné, takže sme im vedeli ukázať všetky možnosti v plnom nasadení.

Tieniaca technika Senec Vtáčia 44

TIP1 – Vonkajšie rolety

Samozrejme sme začali vonkajšími roletami, ktoré ako jediné spĺňajú nejakú tú bezpečnosť a pri správnom výbere a správnej montáži vám dokážu celkom slušne zvýšiť vašu ochranu a bezpečnosť majetku. Toto riešenie ich zaujalo hlavne z dôvodu bezpečnosti.

TIP2 – Vonkajšie žalúzie

Šli sme však k ďalšiemu oknu a pozreli sme sa aj na vonkajšie žalúzie. Fajn, tieto žalúzie sa im síce páčili, ale keď sme začali rozoberať ich bezpečnosť blížiacu sa k nule, už pre vonkajšie žalúzie to nevyzeralo tak ružovo. Páčilo sa im hlavne naklápanie lamiel, menej však výška o ktorú by sa pripravili, ak by sme ich montovali do okna, výška nábalu sa pohybuje niekde medzi 24-27cm.

TIP3 – Screenové rolety

Pozreli sme sa aj na ďalšie technické riešenie a tým sú screenové rolety. Výhody najmenší box cca 8-10cm, najlepšia ochrana proti vetru. Bohužiaľ s bezpečnosťou nie je to tiež žiadna sláva, i keď sa im veľmi páčila možnosť výhľadu aj pri stiahnutej screenovej rolete.

Zhrnutie a výber tienenia

Takže sme si po predstavení možnosti tienenia sadli, zhrnuli sme všetky pre a proti a nakoniec vzišiel výherca… vonkajšie hliníkové rolety. Nakoniec sa manželia zhodli čo vlastne preferujú, pani domáca síce bola nadšená z vonkajších žalúzii, ale bezpečnosť vonkajších hliníkových roliet nakoniec zvíťazila a po rýchlom zameraní a následnej výrobe výsledok stojí za to.

Vonkajšie zatemňovacie rolety Senec

Technické riešenie roliet tohto konkrétneho prípadu:

  • Všetky rolety sú v elektrike na diaľkový ovládač až na tú úzku roletu, nakoľko aj motor má svoju určitú šírku. Elektroinštaláciu sme zrealizovali z interiérových zásuviek, kábel môže ísť rovno v elektrikárskej lište ukončenej pri najbližšej zásuvke. Vonkajšie rolety je možné vyrobiť v elektrickom prevadení od šírky otvoru 55cm a viac.

Veríme že pán domáci bude spokojný po dlhé roky našou prácou a ich bývanie bude pre nich bezpečným a príjemným prostredím pre relax a oddych na zaslúženom dôchodku.

V prípade ak vás vonkajšie zatemňovacie rolety zaujali a zaujímala by vás cena roliet, neváhajte nás kontaktovať, prípadne pre rýchlu predstavu si môžete pozrieť náš cenník, rolety hliníkové sú asi najžiadanejším bezpečnostným prvkom na oknách u nás.