A jesenná screenová sezóna môže začať.

1832x

V septembri sa u nás v kancelárii zastavil jeden veľmi sympatický pán, ktorý sa prišiel poradiť, ako by mohol vyriešiť svoju drevenú terasu tak, aby na nej mohol tráviť čas aj mimo sezóny.

Zhodou okolností som bol práve v kancelárii i ja, a tak som ho rád privítal a ihneď sme sa pustili do rozhovoru. Začali sme sa baviť o tom, ako jeho terasa momentálne vyzerá a aká je jeho predstava o vykonaní zmien. Na základe nášho rozhovoru som mu následne predstavil možnosti tienenia, ktoré ponúkame. Jednalo sa o:

  • screenové rolety (môj terasový favorit 😊),
  • vonkajšie žalúzie,
  • vonkajšie rolety,
  • markízy,
  • NESLING systémy,
  • a sklenené posuvné systémy.

Ako sme vyriešili túto pergolu?

Dohodli sme sa, že nám pošle fotografiu svojej terasy a na základe fotky a dodaných rozmerov sa mu pokúsime navrhnúť to najideálnejšie riešenie.

Terasa na ktorú bolo potrebné vymyslieť veternú clonu

Jeho požiadavkou bolo uzavrieť terasu tak, aby sa dala využívať počas celého roka. Najväčší problém pre neho predstavoval vietor, ktorý na terasu pomerne silno a často fúkal od neďalekého poľa.

Hneď podľa dodanej fotky bolo jasné, že vyriešiť tento problém nebude vôbec jednoduché. Pri drevených stavbách sa totižto príliš nedbá na pravé uhly ani na milimetrové odchýlky. Navyše, ak nie je drevo dostatočne suché, často sa stáva, že sa pri dosušovaní neželane poohýba a odchýli od pôvodného rozmeru aj o niekoľko centimetrov.

Po dôkladnom prezretí poskytnutých materiálov som zavolal pánovi domácemu, a keďže je to k nemu na skok od našej kancelárie, zastavil som sa uňho doma a všetko potrebné zmeral. Následne som mu navrhol použiť screenové rolety.

A máme tu favorita – screenové rolety

Screenové rolety som mu odporučil použiť hlavne preto, lebo sú pomerne flexibilné a v prípade ďalšej prirodzenej práce dreva je možné posunúť ich vodiace nohy.

Starosti mi však robila nerovnomernosť pergoly a rôzne výstupky, ktoré sa na nej nachádzali. Uvedomujem si, že tieto stolárske špeciality sú pri výstavbe drevenej terasy nevyhnutné, ale zároveň absolútne nevhodné pre osadenie akéhokoľvek ďalšieho prvku na pergolu.

Ako som sa správne domnieval, pri nahadzovaní screenových roliet došlo k niekoľkým problémom, kvôli ktorým mi volali montéri. Prvý problém spočíval v tom, že vrchný hranol bol krivší o viac ako 2 cm. Na stene sa navyše nachádzalo zateplenie hrubé 18 cm a z pergoly trčal hranol, ktorý znemožňoval bezproblémovú montáž.

Rýchlo som nasadol do auta a letel som k nášmu zákazníkovi. Spoločne s montérmi sme si terasu ešte raz dôkladne prezreli a zistili sme, že sme pri návrhu riešenia naozaj na pár detailov nemysleli. Vzdať sa však neprichádzalo do úvahy, a tak sme dali hlavy dohromady a hľadali sme vhodné riešenie.

Nápravu drobných nedostatkov ale nebolo možné zrealizovať hneď. Museli sme si pripraviť dodatočný materiál a následne vyraziť na montáž opäť. Tentokrát už klaplo všetko tak, ako malo a výsledok bol na svete. I sám zákazník uznal, že odvedená práca vyzerá veľmi dobre.

A výsledok?

O niekoľko týždňov som sa u pána domáceho zastavil ešte raz a zisťoval som, či je s naším výtvorom naozaj spokojný. Zákazník sa potešil a povedal mi, že pergolu na posedenie aktívne využívajú aj v tomto sychravom počasí. Prezradil, že sa im na ňu dokonca podarilo aj predĺžiť obývačku.

večerný relax na terase
konečná realizácia screenových roliet na drevenej pergole
screnové rolety
zipp screen na pergole

Na jednu zo screenových roliet si nasadili projektor a bez problémov tak sledujú dobrý film či obľúbený seriál priamo na terase. Tvrdil, že po zapnutí plynového ohrievača sa im zvýši teplota pod pergolou až o 10 stupňov, s čím ani jeden z nás nerátal a o takejto pridanej hodnote ani len nesníval.

sledovanie TV na screenovej rolete pod pergolou a plynový ohroevač, jednoducho relax a pohoda na terase

Človek sa naozaj učí celý život a som rád, že dokážeme zvládnuť aj takéto náročnejšie požiadavky našich klientov.

Samotný zákazník nám po odovzdaní zákazky zaslal aj takýto milý e-mail, za ktorý sa mu chcem poďakovať. Priložil aj fotky konečného riešenia a ja som úprimne rád za takúto príjemnú spätnú väzbu.

Radovan Vitek – konateľ

za takýto email som ako konateľ vždy vďačný