Bambusové rolety

197x

Ak hľadáte skutočne lacné a ekologické riešenie čo sa týka vnútorného tienenia, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Tento prírodný materiál je dostupný, a nemusí sa ani extra upravovať, vďaka čomu je výsledný produkt cenovo veľmi dostupný. Bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu, a do všetkých interiérov, kde si domáci radi potrpia na prírodné doplnky. Poďme sa spolu pozrieť na ich plusy, ale aj malé negatíva.

Bambusové rolety

Bambusové rolety a ich výhody

  • Jedná sa o vysoko ekologický materiál, ktorý nepotrebuje zložité dodatočné spracovanie (samozrejme, bambusové drevo je ošetrené a impregnované).
  • Najčastejšie nájdete bambusové rolety ako manuálne ovládané zhrňovacie typy roliet v rôznych prírodných odtieňoch (teak, piesková, krémová biela, klasická hnedá a podobne).
  • Okrem tienenia poskytujú aj dostatočnú ochranu súkromia.
  • Ich montáž je možná na strop, ale aj na stenu, pričom túto jednoduchú montáž zvládnete aj sami.
  • Bambusové rolety môžete namontovať do každej miestnosti, môžete si vybrať zo štandardných aj nadštandardných veľkostí.
  • Ich skutočnou prednosťou je ich nízka cena. Bambusové rolety nájdete na trhu doslova za pár eur. Funkčnosť a ekonomickosť v jednom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: BAMBUSOVÉ ŽALÚZIE NA TERASU , MODERNÁ OBÝVAČKA V BYTE , ŽALÚZIE DO KÚPEĽNE

A čo nevýhody? 

  • Ako každý produkt, aj bambusové rolety majú určité nevýhody. Medzi hlavné mínusy patrí ich nedostatočné tienenie. Samozrejme, zatienia vám interiér, no nie je to na 100% ako pri klasických hliníkových roletách. Je to z toho dôvodu, že sa jedná o prírodný materiál.

Bambusové žalúzie nemusia byť vhodné do miestností kde je vysoká vlhkosť a para (kúpeľňa a kuchyňa), napriek tomu, že sú naimpregnované. Pri dlhšom vystavení vlhkosti sa môžu začať krútiť.