Inšpirácie kúpeľne

775x

Chystáte sa ísť bývať do novostavby a potrebujete si zariadiť kúpeľnu? Už je načase zrekonštruovať tú starú?  Kúpeľna  je miesto, ktoré navštevujete hneď ráno po prebudení, počas celého dňa ale aj tesne pred spánkom. Trendy sa menia a doba ide dopredu, preto aj príslušenstvo a všetko zariadenie je dnes už modernejšie. Dnes by sme vám prostredníctvom tohto článku chceli ukázať pár inšpirácií, vďaka ktorým si vytvoríte pohodový ale hlavne funkčný priestor. 

V dnešnej dobe sa zvažujú faktory, ktoré sú pre vás dôležité viac ako niečo iné. Záleží vám určite  aj na komforte, čistote ale aj na prístupnosti v interiéri. Kúpeľnu by ste mali vnímať ako priestor, kde vám bude dopriaty pokoj a hlavne oddych. V nej by ste sa mali cítiť veľmi príjemne.

inšpirácie kúpeľne

Viac miesta na pohyb v kúpeľni 

Miesto na pohyb je dôležité, samozrejme je to otázka vkusu. Niekto chce malinkú kúpeľnu a niekto má rád veľkú priestrannú miesnosť, kde sa dokáže slobodne pohybovať. Je to na vás, ale ak by sme vám mohli poradiť, pred výstavbou kúpeľne sa zamerajte na pár faktorov. Napríklad koľko vás žije v jednom dome, koľkokrát sa stane, že kúpeľňu využívate aj dvaja  či dokonca traja naraz v rovnaký čas. Či potrebjete vaňu aj kút alebo iba jedno z toho a koľko vecí do kúpeľne potrebujete. 

Presne toto sú faktory, ktoré vám poradia, či do kúpeľne potrebujete jedno umývadlo alebo radšej dve. Rozmyslíte si, či tam na pohyb stačí menej miesta alebo radšej viac aby ste sa tam vedeli pohybovať viacerí naraz. Takisto si premyslieť, či stačí jedno WC v kúpeľni alebo pre istotu ešte myslieť aj na wc v inej časti domu. 

inšpirácie kúpeľne

Prečítejte si aj: Ako najlepšie zrelaxovať?

Schovajte neporiadok 

Tu vôbec nie je miesto na zbytočnosti. Najlepšie bude ak si premyslíte dopredu, čo všetko potrebujete skladovať v kúpeľni a potom vytvoriť pre to odkladací priestor. Skrinky alebo poličky umiestniť tak aby nebolo všetko nakope. Vhodné bude umiestniť skrinky pod umývadlo, to je priestor ktorý, sa dá nádherne využiť. 

inšpirácie kúpeľne
Priestranná a jednoduchá kúpeľna môže vyzerať aj takto.

Ďalej sa snažte využiť rohy v miestnosti, ak tie budú vyplnené , bude to opticky vyzerať prakticky a premyslene. Na oknách alebo parapetách skúste vytvoriť priestor len pre dekor ako napríklad sviečky, rastliny alebo poprípade veci, ktoré akútne vždy potrebujete. Ostatné schovajte na svoje miesto. Miestnosť sa tak ukáže vo veľmi elegantnom svetle. 

inšpirácie kúpeľne
Tu je dôkaz, že tmavej farby sa netreba báť.

Súkromie v kúpeľni a moderný dizajn 

Súkromie je presne to čo v kúpeľni potrebujete najviac. Nehovoríme teraz o tom, že všade musíte nainštalovať zatemňujúce sklá a nedostaví sa k vám pôžitok z moderného dizajnu celého interiéru. Čo tak si napríklad vopred premyslieť ako dosiahnuť obe požiadavky?

V tomto prípade vám veľmi pomôže tieniaca technika. Či už sa jedná o interiérovú záležitosť alebo exteriérovú. Ukážeme vám tri možné inšpirácie, z ktorých si môžete vybrať tú ktorá sa vám bude pozdávať najbližšie. 

Prečítejte si aj: Kus záhrady v byte, aj malý balkón dokáže zázraky

Moderná varianta do kúpeľne 

Ak snívate o kúpeľni, ktorá bude priestranná, čistá a nebude v nej plno zbytočností len naozaj zariadenie a dekor, ktorý potrebujete tým pádom ani na oknách z vnútornej strany nie je potrebné požadovať tienenie. Treba ho skôr riešiť z vonka. Vonkajšie žalúzie, predstavujú moderný vzhľad, sú ľahkovládatelné a prispôsobíte si ich vlastným požiadavkám. Takto si zariadiť súkromie a v nútri už nemusíte ďalej nič riešiť.

Trochu farby v kúpeľni 

Ak do vašej kúpeľne hľadáte mierne oživenie, pretože obľubujete farby skúste siahnuť po dizajnových látkových plisse žalúziách. Dnes je v ponuke farieb od výmyslu sveta. Viete nimi vytvoriť rôzne farebné kombinácie, ktoré budú tvoriť  príjemnú atmosféru v priestore. Do kúpeľne sú vhodné aj vďaka jednoduchej údržbe a ich ovládaniu. 

Drevo je proste drevo!

Našou poslednou inšpiratívnou varianotou sú bambusové žalúzie, ktoré sami o sebe vyzerajú luxusne, sú z prírodného materiálu a do kúpeľne sú ako stvorené. Ich väčšie lamely pôsobia nadčasovo a moderne. Predstavte si veľkú bielu vaňu alebo sprchovací kút so sklenenými dverami. Jednoduché a minimalistické zariadenie v kombinácii biela, šedá a doplnky z dreva a priestranný interiér.. K tomuto dizajnu to bez bambusiek proste nejde. A je to – kúpeľňa ako z časopisu. 

Prírodný dizajn podzvihnete presne s takýmto typom tienenia.

Moderné inšpirácie kúpeľní 

Najviac obľúbenými farbami, ktoré vládnu v kúpeľni sú biela – tá sama o sebe predstavuje čistotu. Ďalej je to aj čierna, krémováhnedá. Sivý  či šedý neopracovaný  obklad prinesie do interiéru nadmernú eleganciu. 

moderná kúpeľna

Farebné kúpeľne ako modrá, ružová alebo zelená sa pomaly vytrácajú z módy a presne tie si ľudia najviac želajú prerobiť. Zbohom starým kachličkám a Vitaj moderný obklad! Samozrejme nebudeme tu zhadzovať žiaden vkus ale treba sa zamyslieť aj nad tým, že čo bolo “IN” pred dvadsiatimi rokmi dnes už nie je

Na ozvláštnenie interiéru môžete zvoliť drevo ako sme už spomínali vyššie – to nikdy nevyjde z módy. Drevené dekorácia alebo aj nábytok. V kombinácii so správnou farbou obkladu alebo dlažby sa ocitnete v moderom zariaďovaní interiéru. 

moderná kúpeľna inšpirácia

A tiež by vás mohlo zaujímať aj: Nemáte radi tmu? Presvetlite si interiér-zbavte sa závesov a dajte šancu plisse.

Ďalej by sme len pripomenuli, že menej je niekedy a viac a to presne aj v tomto prípade. Nepotrebujete miestnosť preplnenú zbytočnosťami alebo “gíčové” farebné kachličky, ktoré zvykol mať aj váš sused aj kamoška a jej babka tiež. Dnes už je toľko možností ako si moderne zariadiť kúpeľnu. Dúfame, že ste načerpali aspoň trochu inšpirácie a pri prerábaní alebo zariaďované budete myslieť na dôležité faktory, ktoré sme dnes aj spomínali.