Trieda ochrany FFP2 maska, alebo ochranný respirátor a Covid-19 – čo to vlastne znamená pre nás a naše okolie.

1961x

Možno ste zaregistrovali naše výzvy ihneď po vypuknutí pandémie začiatkom minulého roku: Ani nám to nie je jedno, kde sme rozdávali rúškanano-membrány ZDARMA každému, kto o ne prejavil záujem.

CELÁ VÝZVA: Ani nám to nie je jedno.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ak môžem tento môj drobný počin zhodnotiť, verím že to malo všetko význam a som rád a hrdý, že som do tejto mojej drobnej aktivity zatiahol aj mojich najbližších, mojich spolupracovníkov ale hlavne Slovenské média a ďalších dobrosrdečných adoptívnych rodičov.

Čo sa nám podarilo?

Za minulý rok sa nám podarilo rozdať viac ako 10 tisíc membrán a viac ako 6 tisíc rúšok ZDARMA.

Doba samozrejme pokročila ale nič sa nezmenilo na tejto našej situácii. Práve preto sme sa v spolupráci s výrobcom nano-membrán, ktorú sme ako prví začali používať do našich rúšok, rozhodli opäť pomôcť každému z Vás, ktorý máte záujem o dodávku kvalitného respirátoru.

Zámerne nepíšem, že sa jedná o respirátor FFP2, ktoré bude povinné nosiť asi všade na Slovensku.

Čo to znamená ten respirátor FFP2 a o akú normu vlastne ide? FFP je v preklade „filtering  face piece“ (filtračná maska na tvár) určená normou EN 149. Rieši filtračnú úroveň negatívnych látok pre dýchacie ústrojenstvo, čiže dym, prach, zápach a podobne. Nikde sa ale nič nehovorí o vírusoch…

Primárne je táto norma určená pre priemysel a použitie pri vírusoch ako COVID-19 upravuje nariadenie RFU 02.075 ver.2.

Certifikát o zhode pre COVID 19 pre RespiPro:

Dosť bolo teórie, prejdem rovno k praxi. Účinnosť respirátoru FFP sa pohybuje niekde pri 95%, kdežto filtračná maska Respilon dosahuje účinnosť proti vírusom v rozpätí 99.7-99,9 %. Hlavne je certifikovaný podľa normy RFU 02.075 ver.2 na COVID 19.

Respilon RespiPro

Produkty si môžete pozrieť priamo na web stránke Respilonu aktuálne je možné zakúpiť tieto produkty bez DPH do 30.4.2021.

To čo by som vám rád ponúkol je spoločný nákup týchto respirátorov v našej nákupnej veľkoobchodnej cene. Tím ušetríte na nákupe tohto respirátoru cca -20% z predajných cien uvedených na stránke výrobcu, za čo ich predáva on, samozrejme do 30.4.2021 takisto bez DPH.

Bohužiaľ aktuálne respirátory sú asi najžiadanejším predajným artiklom, takže dopyt je vyšší ako samotné výrobné kapacity. Práve preto máme možnosť ako partner Respilonu zabezpečiť tieto membrány prednostne a hlavne bude všetko záležať aj od toho, koľko z vás využije tento spoločný nákup, nakoľko tiež nie je možné z našej strany zrealizovať neobmedzenú objednávku.

Respilon
Respilon RespiPro White

Je na vás ako sa rozhodnete, či si ich kúpite priamo od výrobcu, alebo využijete tieto naše nákupné ceny, v prípade záujmu ma prosím rovno kontaktujte o koľko kusov by ste mali záujem a vaše objednávky môžete zasielať rovno na môj email vitek@bezhmyzu.sk, prípadne do objednávky napíšte rovno Záväzne objednávam.

Nie je v mojom záujme zarábať na týchto respirátoroch, ja a moja firma Bez hmyzu SK pomáhame všade tam, kde to je možné a verím že aj táto malá aktivita opäť pomôže všetkým, ktorí budú mať o ne záujem.

Ďakujem a želám všetkým hlavne pevné zdravie.

Vitek Radovan

konateľ Bez hmyzu SK s.r.o.