Vonkajšie žalúzie a šikminy?

2984x

Ako vyriešiť takýto problém? Vonkajšie žalúzie šikmina, prípadne oblúk, ide to vôbec dokopy? Je to vôbec technicky možné? Aj my sme sa pýtali samých seba, ako vyriešiť nášho zákazníka tak, aby bol spokojný.

Výsledkom nášho niekoľko ročného vývoja sme konečne našli riešenie a prichádzame s úplne novým produktom a tým je Z90-SLNOLAM. Vo svete existuje niekoľko podobných riešení, ale ani jeden nevie využiť u nás najčastejšie používanú lamelu v tvare Z90, Tieto lamely sú najčastejšie nami montovaným tienením a s kvalitnými žalúziami vytvárajú dokonalé prostredie a dizajn.

vonkajšie žalúzie
tvrdá práca za počítačom 🙂

Popis technického riešenia

Experimentovali sme s viacerými dodávateľmi rôznych komponentov ale žiadne riešenie sa nám z dlhodobého hľadiska neosvedčilo a tak sme sa pustili do vlastného vývoja komponentov a nakoniec sme vytvorili riešenie, ktoré esteticky aj funkčne presne vyhovuje požiadavkám na Z90 lamelu.

V prvom rade je potrebné z hliníkových profilov vytvoriť základňu podľa zameranej šikminy, až následne je možné osadiť vertikálne lišty so samotnými držiakmi vonkajšej žalúzie respektíve ich lamelami.

Po osadení vertikálnych líšt nasleduje fáza osadenia jednotlivých držiakov lamiel a ako posledné prichádza na rad osadenie lamiel tvaru Z90.

V tomto úvodnom procese sme skoro na konci, zostáva osadiť fixačnú lištu, ktorá zabezpečí rovnomerné naklopenie všetkých lamiel súčasne. Fixačná lišta sa napevno zafixuje na základe požiadavky zákazníka priamo na mieste. Je potrebné si uvedomiť, že slnolam nie je určený na každodenné naklápanie.

Odporúčame cez zimu si slnolam nechať otvorený a v letných mesiacoch si ho naklopiť aby účinne zachytávalo UV žiarenie a tým pádom sa interiér zbytočne neprehrieval. Ovládanie je možné aj zautomatizovať, číže vieme Slnolam-Z90 vybaviť aj elektrickým ovládaním.

Pridaná hodnota Bez hmyzu SK v atypoch sa nestrácame…

Preto sme sa rozhodli využiť kvalitné Holandské komponenty a spojiť ich s nami vyvinutými komponentami. Počas pandémie sme testovali, vyrábali a skúšali nové druhy a typy, nakoniec sme ich úspešne otestovali a výsledok je už tu… Z90-SLNOLAM.

Máme veľkú radosť a veríme že budú dlho slúžiť. V čom sú výnimočné? Nie je to statický slnolam, ktorý sa nahodí a viac sa s ním nedá pohnúť, ale Z90-SLNOLAM sa dá jednoducho naklápať a navyše je ho možné vyrobiť z rovnakých lamiel ako má väčšina majiteľov namontovaných vonkajších žalúzii. Z našich skúseností zo 100 montáží pripadá 99 montáží práve z lamiel Z90.

Žalúzie SLNOLAM – ATYPY:

V prípade ak vás Z90-SLNOLAM zaujal, neváhajte nás kontaktovať.