Markíza nad terasu

1629x

Vytvorte si priestor na relax a oddych z vašej útulnej terasy. Ten pocit užívania a pohody na vlastnej terase sa nedá ničím nahradiť!

Existuje niekoľko možností ako sa dá markíza osadiť na vašu terasu, prejdeme si tie najzakladanejšie:

1, Markíza na terasu

Na terase v prípade ak nie je problém s kotvením si viete nechať nainštalovať akúkoľvek markízu či už s boxom, alebo bez, manuálnu alebo elektrickú, ktorá môže byť doplnená veterným, alebo otrasovým čidlom.

Markiza na terasu
Markíza nad terasu

2, Markíza na balkón

Markíza na balkón sa väčšinou kotví do stropu na konci balkónu, ale nie je to vždy tak, v prípade ak vám postačujte uchytenie o stenu a máte na balkóne dostatok miesta, je možné ju samozrejme kotviť ako to bude vychádzať a vyhovovať vám, vždy záleží na dodaných informáciách o vašom balkóne a zvážení čo tam vychádza najlepšie. Možnosti sú identické ako v bode 1.

Markíza na balkón

3, Kazetová markíza s motorom

Najpoužívanejšia motorická markíza s boxom je síce finančne drahšia, ale v prípade ak zvažujete tienenie po celé roky, je práve táto markíza najrozumnejším riešením, nakoľko kvalitný hliníkový box vám nielenže ochráni vašu látku pred poškodením, ale rovnako tak udržuje všetky mechanické časti v čo najlepšej kondícii v prípade poveternostných vplyvov. K takémuto riešeniu sa priam odporúča využiť či už veterné, alebo otrasové čidlo pre čo najdlhší bezproblémový chod.

Kazetová markíza s boxom

4,  Zaťahovacie markízy bočné

Ideálne riešenie zatienenia terás z bočnej strany či už pre väčší pocit súkromia, alebo pre poveternostné podmienky. Vhodnou lacnejšou alternatívou sú latkové rolety, ktoré majú takisto možnosť kotvenia o podlahu. Ovládanie je vždy manuálne v prípade bočnej zaťahovacej markízy.

Zaťahovacia bočná markíza
Zaťahovacia bočná markíza

Markíza na balkón 4m – najpoužívanejšia markíza

Výrobné rozmery kvalitných markíz sa hýbu medzi 2 až 6 metrami, výsuv sa pohybuje v rozpätí 1 až 4 metrov, ale ten musí byť menší minimálne o pol metra ako samotná šírka markízy. Dôležitým aspektom je či je potrebné sa starať o údržbu. Kvalitná markíza si žiadnu údržbu nevyžaduje, navyše v prípade dodania exteriérovej markízovej látky automaticky dostávate 5 ročnú záruku na látku vyrobenú zo 100% polyesteru. Orientačná cena takejto markízy KLASIK bez montáže a bez chemického kotvenia cca: 650€

Markíza na balkón 4 metre

Existuje markíza bez vŕtania?

V prípade ak nie je možno použiť chemické kotvenie, tak napriek tomu máte stále možnosť zadovážiť si markízu na balkón či terasu bez vŕtania. Viac informácii si nájdete v tomto článku: Markíza na balkón bez vŕtania, nie je to len sen.

markiza na balkon bez vrtania
Markiza na balkón bez potreby vŕtania