Príbeh jednej terasy v Senci.

12611x

Počas najväčších horúčav v auguste sa u nás v kancelárii zastavil sympatický pán. Prišiel s požiadavkou na prekrytie okien vonkajšími žalúziami a zároveň osadením žalúzii aj na terasu.

Pri oknách to nebol žiadny problém,

i keď okná nemali žiadnu predprípravu, jednalo sa o klasické drevené eurookná. Tieto sme zvládli zrealizovať podľa predstáv pána domáceho. Vyrobili a namontovali sme produkt vonkajšie žalúzie Z90 farba elox bronz, manuálne ovládanie..

Pri terase, ktorá nemá okenné tabule to už tak neplatí, keďže je veľká pravdepodobnosť, že pri vetre sa môžu žalúzie poohýbať. Vždy pri nepriaznivom počasí je potrebné žalúzie vytiahnuť do boxu a nie je možné ich vyrobiť do takéhoto otvoru aj so zárukou.A tak sme navrhli zákazníkovi

použiť vonkajšie ZIPP Screen rolety, ktoré znesú odolnosť vetra až do rýchlosti 170km za hodinu. A to už je už teda riadna „fujavica“…. Jedná sa teda o riešenie, ktoré je vyslovene určené všade tam, kde sa predpokladá zvýšená veternosť. Zároveň je potrebné aby toto tienenie bolo používané aj v takomto počasí. Zvýšite si tým funkčnosť vášho priestoru a zabezpečíte si ním luxusný pobyt na vašej terase alebo balkóne. Bočné vedenie je vedené vo vodiacej nohe, látka je zabezpečená proti vypadnutiu bočným zipsom:

Konečný výsledok sa nám podaril takto:

Každý, kto má svoju terasu, balkón, alebo záhradnú pergolu, určite ocení takýto komfort, ktorý sa nedá nahradiť žiadnym iným tieniacim prvkom. Screen roleta má neoceniteľnú vlastnosť a tou je výhľad pri stiahnutej roletke.

ZIPP Screen roletu je možné použiť aj v prípade ak máte terasu komplet presklenú, v prípade ak sa použije screen látka z exteriérovej strany, je možné znížiť teplotu až o 6 stupňov. Kvalitné látky zachytávajú až 97% škodlivého UV žiarenia.

Je možné použiť screenovú roletu aj na balkón paneláku?

Samozrejme žiaden problém, je potrebné premyslieť možnosti uchytenia vodiacich nôh, väčšinou sa jedná o uchytenie o samostatný rám, ak vychádza screenová roleta do otvoru balkónu.

Naša vydarená montáž balkónu v BA Pajštúnska Petržalka… 🙂

zipp screen na Pajnštúnskej Bratislava

Pre predstavu niekoľko možností použitia ZIPP Screenovej rolety:

V prípade ak máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku, neváhajte nás kontaktovať. Viac informácii získate na našom webe Bezhmyzu.sk prípadne si dohodnite návštevu priamo u nás, radi vám predvedieme funkcionalitu a technické riešenie vonkajšieho tienenia.

Kde hľadať viacej informácii?

Pozrite si napríklad stránku www.screenoverolety.sk ktorá sa venuje problematike screenov dopodrobna a určite tam nájdete viacej užitočných informácii pre vaše rozhodovanie.

A čo tak vonkajšie tieniace rolety na terasu…

Pripravili sme si pre vás ešte jedno riešenie, je to iná terasa, iní majiteľ ale hlavne kvalitne odvedená práca nášho tímu…

Pre túto terasu a jej tienenie terasy pripadali do úvahy nejaké riešenia, nakoniec sa majiteľ rozhodol pre manuálne rolety na terasy, lamely sú kompletne celohliníkové, box, vodiace nohy, oska, všetko je vyrobené z hliníku, žiadne lacné rolety alebo nekvalitné riešenie.

Jeho pôvodná predstava bola použiť drevené rolety na terasu, ale takéto drevené prevedneie nemáme ani v ponuke a ani nevieme o žiadnom riešení a dodávateľovi, ktorý by bol schopný dodať takéto rolety. Nakoniec celá táto zákazka vypálila najlepšie ako mohla, zákazník spokojný, terasové rolety nahodené a vyzerajú na terase naozaj výborne.

Tieniace rolety na terase - drevená pergola
Terasové rolety Bez hmyzu SK
Rolety na terasy
Tienenie terasy

Bočné rolety na terasu:

Stretávame sa aj s takouto požiadavkou, v takomto prípade vieme poradiť majiteľovi riešenie bočnej rolovacej markízy.

bočné rolety na terasu
Bočná markíza, alebo bočné rolety vhodné na každú terasu