Screenové rolety– moderné a elegantné

2002x

Hľadáte tieniacu techniku, ktorá prináša praktické využitie, zníži faktúru za energiu, pôsobí moderne a zároveň elegantne? Tak také sú screenové rolety, ktoré vám viac priblížime v tomto článku.

Moderná alternatíva k vonkajším žalúziám alebo roletám je tiež zvislá fasádna clona. Kľudne sa môžete stretnúť aj s týmto výrazom – ale stále sa jedná o screenovú roletu.

Predovšetkým sú určené na exteriérové zatienenie, ktoré sa dosahuje pomocou špeciálnej textílie so skoro neobmedzenou životnosťou. Tieto textílie zamedzia prudkému slnečnému žiareniu a prieniku tepla, ustoja aj silný vietor a oživia vašu fasádu domu. Predídete nežiaducim pohľadom, no výhodou je že aj tak ostávate v kontakte s vonkajším prostredím. Je tu na výber aj zo širokej škály farebných odtieňov.

Typy  screenov

Screeny si viete vybrať v týchto troch prevedeniach:

 • ZIPP screen roleta  –  tiež známa ako LOCKSCREEN, kvôli svojmu technickému prepracovaniu vytvára moderný vzhľad a vďaka uchyteniu textílie vo vodiacej lište (zipsovým spôsobom) sa zvyšuje odolnosť proti vetru. Spolu so správnou kombináciou nepriestupnej látky zabezpečuje úplné zatemnenie miestnosti a v uzavretej polohe zippscreen dokonale chráni proti hmyzu. Tento typ umožňuje aj realizáciu pri veľkých rozmeroch.
 • Screen roleta – patrí medzi jednoduchú variantu screenovej rolety, kedy textília nie je pevne uchytená vo vodiacich lištách, ale voľne napnutá medzi boxom a lištou. Lišta môže byť krytá ale aj viditeľná to už je len na vás. Je vhodná pre všetky typy rodinných domov alebo administratívnych budov.
 • Screen roleta vedená lankom –  známa aj pod názvom Cablescreen, dodáva budove jednoduchý, minimalistický a hlavne ničím nerušený vzhľad. Pri tomto systéme je látka vedená pomocou nerezového lana.

Druhy ovládania:

 • Vypínač
 • Diaľkový ovládač
 • Mobilná aplikácia
screenové rolety

Screenové rolety a úspora nákladov

Screeny sa prezentujú ako vynikajúci nástroj, s ktorým dosiahnete úsporu energie.  Zachytávajú až 90% UV žiarenia podľa typu látky. Sú neoddeliteľnou súčasťou ak plánujete mať nízkoenergetický dom. Vďaka ich fyzikálnym vlastnostiam vytvoria príjemnú tepelnú pohodu.

V letnom období výrazne znižujú náklady na klimatizáciu, V zime zas obmedzia prúdenie chladného vzduchu na sklá okien, čo podstatne zlepšuje izolačné vlastnosti.

Čítajte aj : Jednoduchá cesta k ekologickému životu: 6 tipov ako začať.

Automaticky vedia reagovať na intenzitu slnečného žiarenia aj v takom prípade, že nie ste doma. Ochránia tiež Vaše kvety, vybavenie vášho obydlia alebo kancelárie. Kvôli ich automatickému ovládaniu bude Váš dom s nimi vyzerať stále ako obývaný aj keď ste niekde na dlhšie preč.

screenové rolety

Kombinácia screenových roliet s iným tienením ?

Ak chcete zvýšiť komfort a súkromie alebo vám ide len o dizajn tak screen môžete skúsiť skombinovať s bambusovými žalúziami. Tie sú z prírodného materiálu a príjemne si s nimi oživíte váš interiér.

Pergoly a screenové rolety

Pergoly na terasu alebo záhradu sa už čoraz častejšie využívajú ako miesto na relaxoddych pre spoločné posedenie. Môžu byť využité aj ako miesto na prácu na čerstvom vzduchu.

S týmto trendom prichádzajú aj nové požiadavky pre komfort. Jednou z nich je plne využívaný priestor počas najdlhšieho času, čiže počas horúcich dní alebo aj počas chladných dní, kedy nám počasie vonku nepraje.

Tento problém s počasím najefektívnejšie vyriešia kvalitné clony. Kombináciou screenových roliet a pergoly docielite moderný vzhľad a perfektnú atmosféru.

screen

Pergoly v kombinácii so screenovými roletami sme spomínali aj v tomto článku: Pergoly, screen rolety a čo nesmie chýbať v záhrade?

Prečo si vybrať práve screenové rolety?

screenoé rolety
 • Obmedzenie prieniku slnečného žiarenia – screeny absorbujú veľmi veľkú časť slnečnej energie a svetla. Zabraňujú tak nežiaducemu vyhrievaniu vnútorných priestorov. Predstavujú optimálnu ochranu pre udržanie izbovej teploty
 • Ochrana pred zlým počasím – screeny ochránia váš domov pred dažďom, vetrom, krúpami, snehom alebo inými nepriaznivými vplyvmi počasia aj keď máte otvorené okno.
 • Estetický a veľmi moderný vzhľad – screeny sú tiež nádherným dekoračným prvkom. Majú nadčasový vzhľad a vďaka nemu sa dokážu stať aj dokonalým tieniacim prvkom rodinného domu, či technických a administratívnych budov.
 • Veľmi jednoducho si regulujete svetlo – screeny poskytnú výbornú kontrolu nad svetlom. Zamedzujú nepríjemnému rušeniu slnečnými lúčmi ale zároveň ste v kontakte s okolitým svetom.
 • Ochrana proti hmyzu a nepriaznivými vonkajšími vplyvmi – ak sú screeny uzatvorené tak vám dokáže zabezpečiť aj ochranu proti hmyzu a tiež je výhodou že zmierni prienik prachu a alergénom do vnútra.

Sledujte nás aj na našom facebooku a ak máte nejaké otázky, pýtajte sa.