Technické možnosti screenovej clony na terasu. Aká roleta je pre vás?

1909x

Veľa z vás má poslednú dobu záujem o tipy a rady ako zatieniť terasu. Kontaktujete nás buď rovno už s dopytom alebo sa len chcete poradiť lebo sami neviete čo by ste si na svoju terasu vybrali. Nás to nesmierne teší a preto sme sa rozhodli spísať to do jedného článku a trochu viac vám priblížiť aké máte možnosti, čo vás to približne bude stáť alebo možno čo sa na vašu terasu bude hodiť najviac. Vyberiete si moderné screeny alebo vám postačí jednoduchá roleta?

V prvom rade si musíte ujasniť, čo od toho produktu najviac očakávate. Či iba ochranu pred slnkom a tam to hasne alebo sa chcete chrániť aj pred vetrom či dažďom. Je viac možností a preto si to treba premyslieť. Ďalej si určite premyslite koľko ste ochotný do toho investovať a pri tomto si zvážte či zvolíte manuálne alebo elektrické ovládanie. Pre niekoho je to možno len otázka vkusu, pre niekoho otázka financií. V každom prípade si máte z čoho vyberať.

Pozrime sa teda na konkrétnu cenovú ponuku na túto konkrétnu pergolu.

Rozmery tejto pergoly orientačne: 3ks 200×300 a 2ks 150×300 (viac informácii si môžete pozrieť v našej video-odpovedi pre zákazníka tu: Screnove rolety a jej technické možnosti.

Tienenie na pergolu a technické možnosti osadenia tieniacej techniky.

Jednoduchá roleta na terasu.

Najjednoduchšie prevedenie rolety s manuálnym ovládaním predstavuje exteriérová roleta od Neslingu. Tento produkt je určený pre exteriér a preto sa nemusíte obávať toho ako zareaguje na vonkajšie vplyvy počasia. Je vhodný presne na veľké priestranné terasy, balkóny a slúži na ochranu pred sklom. Ovládať ho viete veľmi jednoducho pomocou retiazky tak ako aj mnohé interiérové tienenia. Na spodnú lištu, si viete uchytiť držiaky, s ktorými si potom roletu zafixujete, napríklad o zábradlie na balkóne alebo aj na terase o niečo na zemi. Väčšinou túto možnosť uchytenia vyhľadúvajú zákazníci, ktorý moc s roletou ani nechcú manipulovať. Pozor však, tento tieniaci prvok neslúži na ochranu pred silným vetrom ako napríklad screenové rolety.

Tento produkt je už hotový – nevyrába sa na mieru a podľa rozmerov si viete vybrať tú správnu veľkosť na vašu terasu. Táto roleta je tiež určená aj na samo montáž. Tak ak tu máme šikovných majstrov tak nie je problém si ju objednať a podľa jednoduchého návodu si ju viete namontovať aj sami. Ak si na to však netrúfate namontujeme vám ju my.

Pri tomto type tienenie sa približne pohybujeme okolo sumy 1100 eur, pri zatienení jednej pergoly alebo terasy. Cena sa opäť líši podľa veľkosti a rozmerov, ktoré potrebujete

Fasádne clony – markíza

Exteriérová roleta v manuálnom ale aj v elektrickom prevedení. Je to vlastne fasádna markíza, ktorá je chytená pomocou laniek a viete si ju nastaviť podľa potreby, kde a ako to chcete mať uchytené. S týmto tieniacim prvkom budete chránený pred slnkom. Zákazníci si to často vyberajú na balkóny ale aj väčšie terasy.

V manuálnom prevedení sa cena pohybuje cca okolo 2600 eur, v cene je už aj montáž. Ak sa neskôr rozhodnete manuálne prevedenie zmeniť na elektrické nie je žiadny problém. Vtedy však treba rátať s tým, že cena bude o niečo drahšia. Dajú sa namontovať aj na diaľkový ovládať alebo vypínač.

fasadna markiza
moderné, minimalistické a elegantné

Screenová roleta

Ak hľadáte niečo čo vám zaručí súkromie, ochráni pred slnkom a ešte k tomu aj pred silným vetrom takt potom screenové rolety sú to čo hľadáte. Tieto rolety sú odolné až voči 130km/h vetru, po bokoch sú vedené v zipp systémoch. Avšak pred dažďom vás neuchránia. Tieto rolety majú iba jednu malú nevýhodu a to je tá, že sa nedajú ovládať manuálne. K ich ovládaniu potrebujete elektrický ovládač alebo vypínač. Screeny sú vhodné pre väčšie plochy -najviac asi do piatich metrov. V inom prípade sa dajú rozdeliť podľa technického uváženia, ak sa jedná o väčšie plochy.

Približne zatienenie celej terasy alebo pergoly screenovými roletami v elektrickom prevedení, s motormi, s diaľkovým ovládaním aj s našou montážou vychádza cca 5 500 eur. Cena sa vždy líši od rozmerov.

O screenových roletách sme minule písali už aj v tomto článku: Screenové rolety– moderné a elegantné

Tu si nájdete celú video-odpoveď pre toto konkrétne technické nacenenie pergoly:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Prečítajte si aj: Moderná záhrada