Potrebujete zatieniť veľké okná? Skúste sa pozrieť na naše vertikálne žalúzie.

1844x

Máte doma veľké alebo Francúzke okná? Na jednej strane je to super, lebo máte prísun svetla aj tepla do domova ale na druhej strane vás možno hnevajú zvedavé či nepríjemné pohľady okoloidúcich z vonka. Alebo máte problém s otravným slnkom, ktoré celý deň svieti a vy sa v kancelárii neviete sústrediť na svoju prácu? Vertikálne žalúzie perfektne zatienia veľké plochy či už v kancelárii alebo doma.

vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie a ich praktické využitie

Veľkú obľubu si získali hlavne v kancelárskych priestoroch – tam sú úplnou jednotkou medzi tieniacimi prvkami.

Pred inštaláciou vertikálnych žalúzií
vertikálne žalúzie
Po inštalácii vertikálnych žalúzií

Moderné vertikálne žalúzie predstavujú celú radu výhod a neobmedzené možnosti využitia. Patria medzi obľúbené a hlavne plne funkčné tieniace systémy. Pôsobia nie len ako tieniace prvky ale aj ako ochrana vášho súkromia. Tiež nimi viete predeliť veľkú miestnosť na dve menšie.

Dizajn, ovládanie a atypické okno – žiadny problém.

Dostupný máte široký výber farieb látok. Buď si vyberiete jednu farbu alebo už tu boli aj také prípady, kedy si zákazníci nakombinovali farby. Vertikálne žalúzie viete ovládať klasicky manuálne alebo aj s elektrickým prevedením. Problém nepredstavujú ani atypické tvary okien, oblúky či šikminy.

Ovládajú sa naozaj jednoducho, iba jednou šnúrkou sa naklápajú a druhou sa sťahujú do strán. Mali by ste dbať na to aby ste so šnúrkou neťahali nasilu, keď cítite prekážku na nej. Môže sa stať že držíte inú a v takýchto prípadoch sa snažíte otočiť lamely presne naopak a môže sa niečo odlomiť v mechanizme.

Údržba vertikálnych žalúzií

Tieto žalúzie sú v podstate bez údržbové, pretože starostlivosť o ne je naozaj jednoduchá. Ak ich potrebujete vyčistiť, vezmite si iba vlhkú handru prípadne vysávač. Neodporúčame ich však prať v práčke, pretože sa jedná o technickú tkaninu – naozaj stačí čistenie vlhčenou handrou. A v prípade väčšieho znečistenia odporúčame vymeniť lamely alebo osloviť firmu, špecializovanú sa čistením lamiel.

Mohlo by vás zaujímať tiež: Látkove rolety a ich údržba.

Balkón a vertikálne žalúzie?

Ak máte presklený balkón alebo lodžiu a chceli by ste aj tam osadiť vertikálne žalúzie tak vás potešíme, pretože to nepredstavuje žiadny problém a je to celkom bežná vec. V tom prípade sa uchytenie montuje na strop.

Malé okná – radšej nie!

Jedna nevýhoda týchto žalúzií je že nie sú vhodné pre malé okenné plochy alebo otvory. Takže ak hľadáte tieniacu techniku pre  okná klasických rozmerov tak sa skúste pozrieť na iné produkty z rady interiérového tienenia.

Prečítajte si aj: Kombinácia denného a nočného tienenia.

Svetlo a stupeň súkromia viete kontrolovať veľmi jednoducho a to otáčaním lamiel. Zatienite veľké okenné plochy. Rozmery si viete vybrať sami podľa svojich predstáv. Veľké okná sú častým dizajnovým prvkom budov – takže vertikálne žalúzie sú tým správnym výberom. Zachovávajú funkciu okien a tiež predstavujú decentný doplnok v interiéry.