Exteriérové tienenie pre vašu prístavbu

1710x
prístavbu

Plánujete novú prístavbu? Chýba vám viac miesta na oddych, letná kuchyňa, sklad na veci alebo možno aj garáž? Ešte predtým ako sa do prístavby pustíte tak si stanovte ciele, ktoré chcete dodržať. Nepodceňujte jej prípravu. A tiež si nenechávajte na poslednú chvíľu veci, na ktoré je dobré myslieť dopredu. A vyberte si aj ten správy typ exteriérového tienenia a potom budete mať o starosť menej. Nižšie sa sa dočítate viac o tom na čo myslieť pred výstavbou a tiež spoznáte viac každý typ exteriérového tienenia

Čo by ste mali vedieť skôr ako sa pustíte do prístavby ?

  • Realisticky zhodnotiť vaše dostupné financie a stanoviť si vlastný rozpočet pre realizáciu prístavby
  • Rozhodnúť sa na čo bude priestor využívaný, či to bude miesto na oddych, zábavu alebo to bude miesto, kde budete len skladovať veci. Ak plánujete garáž aj tá sa dá využiť na mnoho ďalších aktivít – telocvičňa, pracovňa alebo vlastný ateliér pre umelcov. Možností je mnoho tak porozmýšľajte nad tým.
  • Ďalšie rozhodovanie nastane, keď budete rozmýšľať aká veľká má byť prístavba a kde bude umiestnená. Pri tomto je veľmi dôležité aby ste si všímali aj štruktúru či rozlohu vášho pozemku.
  • Tiež by bolo dobré premyslieť si dizajn prístavby, farbu alebo obklad aký zvolíte. Vybrať si primeranú veľkosť okna a tiež myslieť na jeho zatienenie. Prístavba bude predstavovať estetický zásah na pozemok.
  • A kto to postaví? Ak ste vášniví domáci majstri tak plánovanie prístavby je pre vás možno výzva k sebarealizácii a ak žiadate kvalitu, úsporu času aj námahu tak si jednoducho objednajte majstrov. Stačí menší prieskum trhu alebo odporúčania vašich známych a problém vyriešený.

Exteriérové tienenie a jeho možnosti:

Pri prerábke budete musieť tiež myslieť na ochranu a vaše súkromie, takže ešte predtým sa pustite do toho správneho výberu tieniacej techniky. Súkromie a ochrana či už pred slnkom alebo hmyzom je naozaj dôležitá. Nižšie si prečítajte o typoch tienenia viac a rozhodnite sa , ktoré je to správne pre vás.

Vonkajšie žalúzie

Investovať do vonkajšej tieniacej techniky je častokrát ten lepší variant ako investícia do interiérového tienenia. Vonkajšie žalúzie sú podobné tým vnútorným. Oboje sa dajú zatieniť a tým viete regulovať slnečné svetlo, avšak hlavný rozdiel medzi nimi je v izolácii.

Vybrať si viete z týchto troch typov lamiel

S prípadom kedy je práve toto exteriérové tienenie jedným z lepších dôvodov sa stretávame hneď pri prieniku slnečného žiarenia cez sklo, kedy sa premieňa na tepelnú slnečnú energiu. Pri vonkajších žalúziách potom máte istotu, že sa sklo ohrieva naozaj minimálne, pretože sa slnečné svetlo odráža od žalúzií a tak pôsobia izolačne

Naopak v zime nepreniká dnu chlad a  tým ušetríte veľa energie, pretože nebudete musieť kúriť tak silno a často.

exteriérové tienenie

Pri tomto type tieniacej techniky ste chránení aj vy aj vaše okná. Žalúzie zabraňujú neohlásenému vniknutiu do interiéru, zabraňujú zvedavým pohľadom z okolia a tiež tlmia zvuk. Takže ak bývate na rušnej ceste, kde denne prejde stovka áut – tu je riešenie problému. Chránia pred slnečným žiarením a vašu miestnosť si viete dokonale zatemniť. Celkový vzhľad domu bude pôsobiť nadčasovo a luxusne.

Páčilo by sa vám tiež: Siete proti hmyzu ako pomoc alergikom a už žiadny hmyz doma!

Vonkajšie rolety

Výbornými tepelnoizolačnými schopnosťami sa vyznačujú hlavne vonkajšie rolety a to nie len v lete ale aj v zime.  Reč nie je o tých starých plastových a hlavne hlučných roletách, ktoré keď spúšťate dole zobudíte aj suseda. V kurze sú už moderné celohliníkové rolety.

Odrážajú slnečné žiarenie a tak isto predstavujú vysoký stupeň ochrany či bezpečia. Zvýšená bezpečnosť je vďaka elektrickému prevedeniu. Tento typ exteriérového tienenia predstavuje vysoký komfort a tiež poskytuje úsporu energie. Jedinou nevýhodou je, že lamely roliet sa nedajú naklápať tak ako pri žalúziách ale tým pádom vám poskytnú kvalitné zatienenie.

exteriérové tienenie - rolety

Screenové rolety

Ak vaša prístavba predstavuje novú terasu alebo miesto na oddych, ktoré si chcete hlavne nízkoenergeticky zabezpečiť a ochrániť od slnka tak screenové rolety budú spĺňať vaše požiadavky. Vášmu domovu tieto rolety pridajú na nadčasovom vzhľade a sú odolné voči silnému vetru.

Tieto rolety nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu. Očistíte ich aj obyčajným kartáčom, prípadne handrou.

exteriérové tienenie

ZIPP systém, s ktorým sa stretnete pri tomto type exteriérového tienenia predstavuje unikátny systém uchytenia látky vo vodiacich nohách. Zips po bokoch zabezpečuje dokonalé uchytenie a napnutie celej screenovej látky.

Prečítajte si tiež: Screenové rolety– moderné a elegantné